Umów wizytę 888 300 301
Gdańsk, Szymanowskiego 2
Klinika Mediss Medical Oferta Internista / Geriatra
Internista / Geriatra

Internista / Geriatra

Nasza klinika specjalizuje się w opiece medycznej, która obejmuje kompleksową ocenę stanu zdrowia pacjentów, w tym również osób 60+ oraz opracowanie spersonalizowanego planu opieki, uwzględniającego zarówno aspekty medyczne, jak i społeczne. Dzięki naszemu podejściu holistycznemu, staramy się nie tylko leczyć dolegliwości fizyczne, ale także dbać o dobrostan psychiczny i społeczny naszych pacjentów.

Oferujemy kompleksowy zakres świadczeń medycznych również osobom, które nie przekroczyły 60 roku życia. 

Więcej

Co oferujemy?

Nasi pacjenci mogą korzystać z kompleksowych badań profilaktycznych, które pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych oraz zaplanowanie odpowiednich działań prewencyjnych. Ponadto oferujemy leczenie chorób przewlekłych, zarówno tych powszechnie występujących u osób starszych, jak i tych wymagających specjalistycznej opieki.

Jak pracujemy?

01

Pierwszym krokiem jest konsultacja lekarza internisty, możesz się umówić telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na naszej stronie w zakładce UMÓW WIZYTĘ.

02

W trakcie konsultacji lekarz zapyta Cię o powód wizyty, stan zdrowia oraz wszystkie inne okoliczności mogące mieć na niego wpływ. Pamiętaj, że udzielone przez Ciebie informacje istotnie wpłyną na zastosowany przebieg leczenia.

03

Lekarz wykona niezbędne badania i w razie potrzeby skieruje Cię na badania dodatkowe, aby na ich podstawie dokonać diagnozy i przekazać stosowne zalecenia.

04

W naszej klinice każdy Pacjent ma przypisanego opiekuna, który jest wsparciem i służy pomocą wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.

INTERNISTA

Czym zajmuje się internista?

Internista, inaczej zwany specjalistą chorób wewnętrznych, jest lekarzem, do którego kierujemy się w przypadku powszechnych objawów schorzeń wewnętrznych. Funkcje internisty obejmują udzielanie porad lekarskich, wystawianie recept, przepisywanie leków oraz wypisywanie skierowań na konsultacje lub rehabilitację. Często zdarza się, że pacjent, zauważając u siebie niepokojące symptomy, nie jest pewien, do jakiego specjalisty powinien się udać – ogólnie rzecz biorąc, internista to profesjonalista posiadający rozległą wiedzę dotyczącą fizjologii człowieka.

Ta dziedzina medycyny koncentruje się na zaburzeniach praktycznie wszystkich systemów w organizmie ludzkim. Bezsprzecznie praca internisty należy do jednych z najbardziej wymagających w obszarze medycznym, gdyż opiera się ona na skomplikowanej i obszernej specjalizacji. Losy pacjenta w dużej mierze zależą od decyzji internisty, który ocenia potrzebę dalszego leczenia przy udziale specjalistów. To właśnie internista udziela precyzyjnych i merytorycznych porad, szczegółowo informując o prognozach dla każdego chorego. Internista stanowi fundament kolejnych etapów w walce pacjenta, wystawiając pierwsze skierowania i zalecając niezbędne badania. Ponadto lekarz specjalizujący się w chorobach wewnętrznych musi wykazywać się empatią, świadcząc wsparcie i bezinteresowną pomoc. Internista powinien być otwarty i cierpliwy, ponieważ pacjenci często oczekują od niego nie tylko cennych i konkretnych wskazówek, lecz także gotowości do długotrwałej rozmowy.

Kiedy należy zgłosić się do internisty?

Wielu ludzi nie jest pewnych, które symptomy powinny skłonić ich do konsultacji z internistą. Wśród chorób, którymi zajmuje się opisywany specjalista, można wskazać m.in. dolegliwości związane z układem pokarmowym, kostno-stawowym, krążenia, oddechowym, a także ma pod swoją opieką osoby cierpiące na choroby serca, cukrzycę i wiele innych. Specjaliści przyjmują pacjentów doświadczających gorączki, uciążliwego kaszlu, bólu brzucha oraz bólów głowy. Warto udać się do internisty w przypadku nawracających biegunek, długotrwałych zaparć i uczucia nudności. Ponadto wahania wagi i problemy ze snem, pamięcią i koncentracją są często sygnałami, które sugerują wizytę u opisywanego specjalisty.

Podsumowując, lekarza tego warto odwiedzić, gdy zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy związane z naszym zdrowiem. Trzeba jednak zaznaczyć, że internista leczy wyłącznie osoby dorosłe.

Internista opiekuje się pacjentami, którzy borykają się z różnorodnymi schorzeniami i dolegliwościami, obejmującymi:

 • Choroby przewodu pokarmowego, takie jak choroby przełyku, jelit, wątroby, trzustki.
 • Reumatoidalne zapalenie stawów.
 • Zapalenie pęcherza moczowego.
 • Niedoczynność i nadczynność tarczycy.
 • Cukrzyca.
 • Miażdżyca.
 • Nadciśnienie tętnicze.
 • Zakażenia dróg oddechowych.

GERIATRA – LEKARZ DLA  PACJENTÓW 60+ 

Czym zajmuje się geriatra?

Geriatra zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób osób 60+, do których często zalicza się osteoporozę, zwyrodnienie stawów czy cukrzycę. Dzięki fachowej opiece geriatrycznej nasze życie ma szansę stać się drugą młodością.

Geriatra – jeden lekarz zamiast kilku specjalistów

Geriatria jest po trochu internistą, psychiatrą, neurologiem, ortopedą, diabetologiem, kardiologiem, okulistą, laryngologiem i rehabilitantem. Zna się także na farmakologii, bo wie, że organizm dojrzałego człowieka jest bardzo wrażliwy i różnie reaguje na leki.

Kompetentny geriatra, a takiego znajdą Państwo w Mediss Medical potrafi skutecznie radzić sobie nie tylko z problemami zdrowotnymi, ale również z kwestiami związanymi z samopoczuciem psychicznym. Zawsze z pełną cierpliwością wysłucha pacjenta, nie bagatelizując jego trosk, czasem udzielając życzliwych rad. W sytuacji, gdy schorzenie pacjenta jest szczególnie złożone i wymaga dodatkowych konsultacji, geriatra skieruje go do właściwego specjalisty.

Zadania lekarza geriatry

 • przeprowadza wywiad lekarski i podstawowe badanie w celu zbadania stanu pacjenta oraz w ramach wstępnej diagnostyki;
 • zleca badania laboratoryjne i obrazowe (profilaktycznie lub w celach diagnostycznych);
 • interpretuje wyniki badań;
 • współpracuje ze specjalistami i instytucjami, które opiekują się osobami starszymi cierpiącymi na nieuleczalne choroby;
 • kieruje na leczenie sanatoryjne i uzdrowiskowe;
 • przepisuje leki, kieruje na zabiegi lecznicze (z wyłączeniem chirurgicznych), udziela ogólnych wskazówek w ramach profilaktyki danej choroby.

Kiedy udać się do geriatry?

Nierzadko pacjenci borykają się jednocześnie z co najmniej dwoma lub trzema różnymi dolegliwościami. Zazwyczaj są to schorzenia związane z układem sercowo-naczyniowym, degeneracją stawów, osteoporozą, cukrzycą i nadciśnieniem tętniczym. Chorzy często szukają porad u wielu lekarzy o różnych specjalnościach – Ci z kolei skupiają się głównie na leczeniu jednej choroby, często nie biorąc pod uwagę pozostałych dolegliwości. W rezultacie przepisują pacjentom liczne leki, które często nie przynoszą oczekiwanych efektów, ponieważ wchodzą w interakcje z lekami przepisanymi przez inne specjalistyczne dziedziny medycyny. Zamiast tracić całe dni na wizyty w różnych przychodniach i wydawać znaczną sumę pieniędzy na leki, warto rozważyć bezpośrednie skierowanie się do geriatry.

Jakie choroby leczy geriatra?

Geriatra zajmuje się szerokim spektrum schorzeń dotykających osoby w wieku 60 lat i więcej. Zaczynając od najczęstszych dolegliwości związanych z układem ruchu i krążenia (takich jak nadciśnienie, cukrzyca, bóle kręgosłupa, stawów czy osteoporoza), specjalista ten obejmuje także schorzenia układu nerwowego i psychiczne, takie jak demencja, otępienie, majaczenia, depresja starcza, a także problemy z niedożywieniem czy nietrzymaniem moczu. Ponadto, geriatra zajmuje się skutecznym leczeniem bólu przewlekłego

O czym pamiętać przed wizytą u geriatry?

Przygotowując się do wizyty u geriatry należy pamiętać, aby wziąć ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną, w tym wypisy ze szpitala – nawet jeśli dokumentów jest bardzo dużo. Pacjent powinien wiedzieć, jakie leki przyjmuje, nie wyłączając z tego leków nasennych, uspokajających czy przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Jeśli chory prowadzi np. dzienniczek cukrzyka lub dzienniczek do pomiaru ciśnienia, także powinien je ze sobą zabrać.

Nasi specjaliści

lek. Milena Kowalewska-Celejewska

lek. Milena Kowalewska-Celejewska

Geriatra

Internista

Jestem lekarzem specjalistą w zakresie medycyny rodzinnej i geriatrii, obie  specjalizacje odbyłam w Katedrze Medycyny Rodzinnej  oraz Klinice Chorób […]

Rozwiń
lek. Katarzyna Kocyk

lek. Katarzyna Kocyk

Endokrynolog

Internista

Jestem specjalistą endokrynologii oraz internistą. Ukończyłam studia medyczne na wydziale lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskałam dyplom w 2011 […]

Rozwiń

Cennik

Usługa Cena usługi
Konsultacja internistyczna 200 zł
Teleporada/konsultacja internistyczna 200 zł

Nasze centrum

Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.

Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO:

parking Garnizon Zabytki.

Do zobaczenia!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.

  Umów wizytę telefonicznie

  888 300 301

  Napisz na naszą skrzynkę mailową

  recepcja@medissmedical.pl

  80-280 Gdańsk

  Szymanowskiego 2

  FAQ

  Nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie?

  Skontaktuj się z nami mailowo recepcja@medissmedical.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

  Kontakt
  Czym zajmuje się lekarz internista?

  Lekarz internista, często nazywany lekarzem pierwszego kontaktu, posiada szeroką wiedzę na temat chorób wewnętrznych, takich jak zaburzenia rytmu serca, choroby jelit czy zakażenia dróg oddechowych. Specjalizuje się również w leczeniu chorób tarczycy. Ponadto, ma uprawnienia do przepisywania leków, czy przeprowadzania szczepień ochronnych w ramach POZ. Internista ma możliwość skierowana pacjenta badania diagnostyczne, a także do innych specjalistów czy do szpitala.

  Czym różni się lekarz internista od lekarza rodzinnego?

  Mimo, że lekarz internista oraz lekarz medycyny rodzinnej specjalizują się w podstawowej opiece zdrowotnej, to są to dwie różne specjalizacje. Lekarz rodzinny ma uprawnienia do przyjmowania pacjentów w każdym wieku – zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, natomiast internista specjalizuje się w diagnostyce wyłącznie osób dorosłych.

  Jakie choroby diagnozuje internista?

  Szeroki zakres wiedzy tego specjalisty pozwala na zdiagnozowanie chorób: układu oddechowego, krążenia, pokarmowego, odpornościowego, kostno-stawowego, moczowego, a także chorób tarczycy, schorzeń metabolicznych i alergicznych.

  Jak wygląda wizyta internistyczna?

  Na początku wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący występujących dolegliwości, chorób przewlekłych czy przyjmowanych leków. Następnie może zbadać pacjenta poprzez badanie wzrokowe, czyli ocena stanu skóry i błon śluzowych, badanie palpacyjne, opukiwanie i osłuchiwane. Po postawieniu diagnozy, lekarz podejmuje decyzję o dalszym leczeniu.

  Geriatria – czym jest?

  Ta dziedzina wywodzi się z interny. Jest priorytetową dziedziną medycyny i obejmuje szeroki zakres chorób pacjentów w  wieku 60+. Ma na celu połączenie wielu specjalizacji w jedną, ograniczając tym samym potrzebę chodzenia do kilku specjalistów jedocześnie. Geriatra zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób z dziedziny neurologii, psychologii, okulistyki, interny, dermatologii, rehabilitacji oraz kardiologii.

  Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły Twojej wizyty.