Ortopedia
Kontuzje, choroby, a także wiele różnych innych dolegliwości związanych z narządami ruchu – każdy z przypadków wymaga indywidualnego i nowoczesnego leczenia. W Mediss Medical możecie Państwo skorzystać z profesjonalnego podejścia do każdego pacjenta, niezależnie od dolegliwości jakie Was trapią.
Działamy jako wielospecjalistyczna placówka, w której wykorzystujemy innowacyjne technologicznie metody leczenia schorzeń ortopedycznych, dzięki którym możemy pomóc w przypadku najróżniejszych chorób i dolegliwości.
Co oferujemy?
W Mediss Medical zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób układu ruchu.
Oferujemy:
- konsultacje ortopedyczne
- blokady i zastrzyki dostawowe
Leczymy:
- choroby zwyrodnieniowe stawów,
- zespoły przeciążeniowe układu ruchu,
- zespoły bólowe stawu biodrowego i barkowego,
- dyskopatię kręgosłupa, rwy kulszowej i barkowe,
- urazy stawu kolanowego,
- uszkodzenia łąkotek i chrząstek stawu kolanowego
- urazy i powikłania po urazach (zwichnięcia, skręcenia, złamania)
- uszkodzenia stawu skokowego (stany po skręceniach lub/i złamaniach kostek),
- zespoły przeciążeniowe stopy w tym ścięgna Achillesa i palucha koślawego,
Jak pracujemy?
ORTOPEDA w Mediss Medical Clinic w Gdańsku
Najczęstszymi powodami wizyt u ortopedy są kontuzje i urazy powstałe wskutek uprawiania sportu, jak również zespoły bólowe kręgosłupa, stawów barkowych, łokciowych, biodrowych, kolanowych, skokowych, oraz wiele innych.
Jeżeli dotknęła Cię któraś z poniższych dolegliwości powinieneś zgłosić się do ortopedy :
- wszelkiego typu urazy układu ruchu: zwichnięcia, złamania, skręcenia
- utrzymujący się ból kręgosłupa z występującymi stanami zapalnymi
- problemy z ruchomością stawów i kończyn
- obrzęki w obrębie układu ruchu
- wady postawy wymagające korekcji: lordoza, kifoza, skolioza, płaskostopie itd.
- zmiany przeciążeniowe kości i stawów: łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka itd.
- złośliwe i niezłośliwe nowotwory kości
Konsultacje ortopedyczne
Na konsultacje ortopedyczne zapraszamy osoby odczuwające dolegliwości związane z bólem, obrzękami, osłabieniem siły mięśniowej oraz ograniczeniem ruchomości kończyn i stawów. Ponadto, wszelkie poważne urazy mechaniczne, takie jak złamania kości, zwichnięcia stawów, stłuczenia czy przeciążenia, stanowią pilny powód do natychmiastowego skonsultowania się z ortopedą. Schorzenia przewlekłe i wrodzone, takie jak na przykład haluksy, wady postawy czy skrzywienia kręgosłupa, również wymagają specjalistycznej konsultacji ortopedycznej. Charakter takiej wizyty zależy od rodzaju dolegliwości oraz od wieku pacjenta i jego stanu ogólnego.
Jak się przygotować do wizyty u chirurga ortopedy?
W przypadku gdy wizyta dotyczy nagłego urazu np. skręcenia lub bólu po urazie, udajmy się do lekarza niezwłocznie. W przypadku schorzeń zdiagnozowanych wcześniej na wizytę należy zabrać ze sobą informacje o historii naszej choroby, wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych. W przypadku wizyty o charakterze ogólnym – jeśli nie posiadamy dokumentacji medycznej, ułóżmy sobie pokrótce chronologicznie w pamięci przebieg naszych problemów
Diagnostyka i leczenie urazów i kontuzji sportowych
Sport to zdrowie, ale niestety wiąże się także z ryzykiem urazów. Oferujemy pełną diagnostykę kontuzji sportowych takich jak skręcenia, zwichnięcia, naciągnięcia mięśni i więzadeł oraz złamania. Stosujemy nowoczesne metody leczenia, które pomagają szybko wrócić do aktywności fizycznej. Nasza oferta obejmuje także programy rehabilitacyjne dostosowane do specyficznych potrzeb sportowców, które wspierają regenerację i zapobiegają nawrotom urazów.
Leczenie urazów kości, stawów, mięśni i więzadeł bez interwencji chirurgicznej
W naszej klinice oferujemy nowoczesne metody leczenia urazów kości, stawów, mięśni i więzadeł, które nie wymagają interwencji chirurgicznej. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz indywidualnie dobranych terapii, jesteśmy w stanie skutecznie wspierać procesy regeneracyjne organizmu, minimalizując jednocześnie ryzyko komplikacji.
Leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i stawów
Ból kręgosłupa i stawów to częsta dolegliwość, która może znacząco wpływać na jakość życia. Nasz zespół specjalistów oferuje kompleksowe podejście do leczenia tych problemów, począwszy od diagnostyki przyczyn bólu, przez farmakoterapię, fizjoterapię, aż po nowoczesne metody zabiegowe. Skupiamy się na minimalnie inwazyjnych technikach, które pozwalają na szybki powrót do codziennych aktywności.
Rehabilitacja pourazowa i pooperacyjna
Rehabilitacja jest kluczowym elementem powrotu do pełnej sprawności po urazach i operacjach. Oferujemy indywidualnie dobrane programy rehabilitacyjne, które obejmują ćwiczenia fizyczne, terapię manualną oraz zabiegi fizykalne. Nasz zespół fizjoterapeutów współpracuje z pacjentami na każdym etapie leczenia, wspierając ich w osiąganiu najlepszych rezultatów.
Diagnostyka i leczenie wad postawy
Wady postawy, takie jak skolioza, lordoza czy kifoza, wymagają specjalistycznego podejścia diagnostycznego i terapeutycznego. Oferujemy kompleksowe badania diagnostyczne, które pozwalają na precyzyjne określenie rodzaju i stopnia wady. Na tej podstawie dobieramy odpowiednie metody leczenia, w tym ćwiczenia korekcyjne, gorsety ortopedyczne oraz, w razie potrzeby, kierujemy na odpowiednie zabiegi chirurgiczne.
Leczenie przewlekłych schorzeń ortopedycznych
Choroby przewlekłe, takie jak osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów czy choroba zwyrodnieniowa stawów, wymagają długotrwałej opieki i kompleksowego leczenia. Nasz zespół ortopedów i fizjoterapeutów współpracuje w celu opracowania indywidualnych planów terapeutycznych, które obejmują leczenie farmakologiczne, fizjoterapię oraz, w razie konieczności, zabiegi operacyjne.
Konsultacje w zakresie profilaktyki urazów i schorzeń ortopedycznych
Profilaktyka jest kluczowym elementem zapobiegania urazom i schorzeniom ortopedycznym. Oferujemy konsultacje profilaktyczne, które pomagają w identyfikacji czynników ryzyka oraz w opracowaniu strategii zapobiegawczych. Doradzamy w zakresie odpowiedniej aktywności fizycznej, ergonomii pracy oraz stosowania suplementacji diety wspierającej zdrowie kości i stawów.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług ortopedycznych w Mediss Medical Clinic. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaawansowanym metodom leczenia, możemy pomóc Ci wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się życiem bez bólu.
lek. Dominik Sojak
Specjalista ortopedii i traumatologii
Ukończyłem Gdański Uniwersytet medyczny w 2010 roku. Tytuł specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu uzyskałem w 2018r. po zakończeniu […]
RozwińUkończyłem Gdański Uniwersytet medyczny w 2010 roku. Tytuł specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu uzyskałem w 2018r. po zakończeniu rezydentury w Oddziale Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej w Szpitalu Copernicus w Gdańsku. Podczas Pracy w Oddziale zdobyłem szerokie doświadczenie w leczeniu operacyjnym urazów układu ruchu.
Szczególnie interesuję się medycyną sportową oraz leczeniem małoinwazyjnym i oszczędzającym stawy w chorobie zwyrodnieniowej, czy dysfunkcjach pourazowych. Przez blisko 10 lat byłem lekarzem I drużyny Lechii Gdańsk, zajmowałem się również sportowcami innych dyscyplin, jak piłka ręczna, siatkówka, czy sporty walki.
Obecnie wykonuje zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii artroskopowej kolana, barku i stawu skokowego, gdzie poza leczeniem zmian pourazowych wykonuję również zabiegi rekonstrukcji ubytków chrzęstnych. Przeprowadzam zabiegi naprawcze i rekonstrukcyjne po uraz mięśni i ścięgien, jak np. zerwanie ścięgna achillesa oraz operacje zespoleń kości.
Leczenie operacyjne jest ostatecznością i decyzje o nim podejmujemy dopiero po wykorzystaniu lub braku możliwości zastosowania metod zachowawczych. Bardzo często leczenie swoich pacjentów rozpoczynam od rehabilitacji. W gabinecie ortopedycznych wykonuję iniekcje z podaniem preparatów kwasu hialuronowego ponieważ uważam, że najlepsze są możliwie najbardziej naturalne i najmniej inwazyjne metody leczenia.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. W trakcie wieloletniej pracy nieustannie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w licznych sympozjach kursach i konferencjach, również jako prelegent:
Medycyna sportowa i biomateriały:
A surgeon Engagement Workshop on use of biomatrial CERAMENT. Lund Szwecja, 2012;
International Seminar On Sports Medicine And Trauma In Football, Istituto Di Medicina Dello Sprot Di Roma, Villa Stuart Sport Clinic ( FIFA Medical Centre of Excellence), Rzym Włochy 2013;
Europejski Kongres Biomateriałów w Ortopedii i Chirurgii Kręgosłupa ESBOS, Poznań- wykładowca;
II Zjazd Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, Łódź 2017- wykładowca; Doping i wspomaganie zdolności wysiłkowych organizmu, Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, Warszawa, 2018;
Kursy szkoleniowo-naukowe PZPN.
Chirurgia urazowa:
System AxSOS/ System Gamma 3, Proximal Tibia & Distal Tibia, Stryker orthopedics, Warszawa, 2011;
Distal Medial & Distal femur System AxSOS, T2 PHN Stryker. Warszawa, 2012: Trauma Master Class, Serock, 2013; AO Trauma Course-Basic Principles of Fracture Management, Toruń, 2014;
ONE DAY TRAUMA, Stabilizatory zewnętrzne, Warszawa, 2016;
Trauma Master Class Lower Extremities, Warszawa, 2016.
Chirurgia kolana:
International Seminar On Sports Medicine And Trauma In Football, Istituto Di Medicina Dello Sprot Di Roma, Villa Stuart Sport Clinic (FIFA Medical Centre of Excellence), Rzym Włochy 2013; Advanced Surgeon Training Knee and Shoulder arthroscopy. York Wlk. Brytania 2013; Warsztaty podstaw artroskopii stawu kolanowego. Rekonstrukcji ACL. Stryker. Cemed Warszawa, 2015.
Chirurgia barku:
Artospokia barku-kurs podstawowy, Klinika Św Łukasza, Bielsko-Biała, 2014; Shoulder Arthroscopy, IX International Poznan Upper Extremity Course: Shoulder and Elbow, Poznań 2016; Kurs zaawansowany artroskopii barku, Poznań 2019.
Inne:
Liczne zjazdy i konferencje Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (jako słuchacz i wykładowca).
Cennik
Usługa | Cena usługi |
---|---|
Konsultacja ortopedyczna | 300 zł |
Zastrzyk z kwasu hialuronowego - 1 ampułka 1 ml | 300 zł |
Zastrzyk z kwasu hialuronowego - 1 ampułka 4,8 ml | 800 zł |
Nasze centrum
Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.
Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO:
parking Garnizon Zabytki.
Do zobaczenia!
Wypełnij formularz
Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.
Skontaktuj się z nami
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.
FAQ
Nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie?
Skontaktuj się z nami mailowo
recepcja@medissmedical.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Lekarz ortopeda na wizycie może wykonać badanie USG. Takie badanie USG ortopedyczne jest szybkie, nieinwazyjne i bardzo skuteczne w postawieniu diagnozy na przykład przy bólu kolan.
Pacjenci wymagają konsultacji ortopedycznej w każdym wieku. Specjalista ortopeda zajmuje się schorzeniami dotykającymi człowieka w ciągu całego jego życia – od wad genetycznych w okresie niemowlęcym poprzez zaburzenia rozwojowe aż do nabytych patologii układu ruchu i schorzeń rozwijających się wraz z postępem wieku. Na każdym etapie życia człowieka ortopeda jest specjalistą niezbędnym:
- u noworodków ortopeda sprawdza wszystkie narządy ruchu i wykonuje USG stawów biodrowych,
- u dzieci starszych sprawdza postawę dziecka, rozwój mięśni i stawów, wyklucza ewentualne choroby narządów ruchu okresu dojrzewania,
- młodzi aktywni sportowo pacjenci zgłaszają się do ortopedy z powodu urazów i przeciążeń narządów ruchu oraz kontuzji sportowych,
- pacjenci wykonujący pracę biurową lub fizyczną odwiedzają ortopedę w związku z chorobami kręgosłupa czy stawów,
- osoby starsze potrzebują porady ortopedy głównie z powodu dolegliwości związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów.
Najczęstszymi i najbardziej oczywistymi objawami wskazującymi na konieczność wizyty u ortopedy są dolegliwości objawiające się bólem, obrzękami, osłabieniem siły mięśniowej, ograniczeniami ruchomość kończyn i stawów. Wszelkie poważniejsze urazy mechaniczne narządu ruchu czyli złamania kości, zwichnięcia stawów, stłuczenia, przeciążenia są także powodem do natychmiastowej wizyty u ortopedy. Wreszcie schorzenia przewlekłe i wrodzone takie jak np. haluksy, wady postawy, skrzywienia kręgosłupa wymagają konsultacji ortopedycznej. Oto najważniejsze ogólne objawy nieprawidłowości ortopedycznych:
- sztywność, drętwienie i mrowienie palców lub całych kończyn · osłabienie siły mięśniowej,
- obrzęki stawów,
- zniekształcenia kości,
- przykurcze,
- zgrubienia i bolesności ścięgien,
- problem z utrzymaniem przedmiotów w dłoni,
- zauważalne odchylenia palców stopy i towarzyszący temu dyskomfort podczas chodzenia,
- wygięcie kręgosłupa na bok w części piersiowej,
- długotrwałe bóle mięśni, stawów, kończyn, kości i kręgosłupa o nieznanej przyczynie,
- ograniczenia zakresu ruchomością kończyn bądź stawów, przeskakiwanie, zablokowanie, trzaski w stawach
Dolegliwości ortopedyczne – czyli te, które dotykają narząd ruchu, można podzielić na kilka zasadniczych grupy:
- wady wrodzone – np. kręcz szyjny, stopa końsko-szpotawa, kolano przygięte;
- choroby zwyrodnieniowe – np. choroba zwyrodnieniowa stawów, guzki Heberdena, guzki Boucharda, choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego, choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa;
- urazy i kontuzje – czyli złamania kości, zwichnięcia i skręcenia stawu;
- choroby zapalne stawów – np. reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa, gorączka reumatyczna, młodzieńcze zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów;
- choroby metaboliczne kości – np. osteoporoza, osteomalacja; · choroby nowotworowe wywodzące się z tkanki kostnej (kostniaki), chrzęstnej (chrzęstniaki), włóknistej (włókniaki) oraz wyrośla chrzęstno-kostne i guzy osteolityczne;
- artropatie czyli choroby stawów wywołane czynnikami zakaźnymi, np. ropne zapalenie stawów wywołane przez gronkowce, pneumokoki, paciorkowce, meningokoki, gruźlicze zapalenie stawów;
- wady postawy – kifoza, lordoza, skolioza;
- uszkodzenia nerwów obwodowych czyli neuropatie – np. rwa kulszowa, zespół cieśni nadgarstka, zespół Rotha, neuropatia strzałkowa;
- choroby nerwowo-mięśniowe – np. mózgowe porażenie dziecięce, przepuklina oponowo-rdzeniowa.
Tak jak rozległa jest dziedzina ortopedii i liczne choroby ortopedyczne, tak bogaty jest wachlarz dostępnych metod leczenia i terapii. Specjalista ortopeda ma do dyspozycji:
- leczenie farmakologiczne – którego ogromne znaczenie w ortopedii wynika z występujących dolegliwości bólowych towarzyszących chorobom narządu ruchu,
- leczenie zachowawcze – czyli wszelkie formy unieruchamiania i stabilizacji,
- leczenie operacyjne – obejmujące cały zestaw zabiegów operacyjnych inwazyjnych i małoinwazyjnych np. stabilizacje złamań, wstawianie endoprotez stawów, rekonstrukcje więzadeł, usuwanie guzów tkanki kostnej, przeszczepy,
- fizjoterapię – złożoną z różnego rodzaju ćwiczeń dobranych indywidualnie do schorzenia, stanu i wieku pacjenta, a także terapie manualne, zastosowanie prądów, ultradźwięków, laseroterapii, magnetoterapii, krioterapii, elektroterapii oraz kinesiotapingu.
Każdy Pacjent cierpiący na ból stawów musi w pierwszej kolejności pójść do fizjoterapeuty. Dopiero, gdy ten nie jest w stanie mu pomóc, powinien udać się na wizytę do ortopedy.
Zobacz również