Umów wizytę 888 300 301
Gdańsk, Szymanowskiego 2
Urolog

Urolog

Urologia to dziedzina medycyny, która koncentruje się na diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce schorzeń układu moczowego zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, a także chorób męskich narządów płciowych. Pomimo że diagnostyka problemów związanych z układem moczowym jest kluczowa dla codziennego komfortu życia, temat ten nadal bywa traktowany jako tabu. Wiele osób postrzega wizytę u urologa jako wstydliwą, co często prowadzi do unikania badań.

Regularne konsultacje urologiczne są jednak niezwykle ważne, szczególnie dla mężczyzn po 40. roku życia, jako element profilaktyki zdrowotnej.

Więcej

Jak pracujemy?

01

Pierwszym krokiem jest konsultacja urologiczna u naszego lekarza, możesz się umówić telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na naszej stronie w zakładce umów wizytę.

02

W trakcie konsultacji lekarz zapyta Cię o powód wizyty, stan zdrowia oraz wszystkie inne okoliczności mogące mieć na niego wpływ. Pamiętaj, że udzielone przez Ciebie informacje istotnie wpłyną na zastosowany przebieg leczenia.

03

Lekarz wykona niezbędne badania i w razie potrzeby skieruje Cię na badania dodatkowe, aby na ich podstawie dokonać diagnozy i przekazać stosowne zalecenia.

Urolog w Mediss Medical Clinic w Gdańsku

Regularne konsultacje urologiczne odgrywają kluczową rolę we wczesnym wykrywaniu i leczeniu nowotworów układu moczowego i rozrodczego. Nowotwory, pęcherza moczowego, prostaty, nerek oraz jąder często nie dają jednoznacznych objawów we wczesnych stadiach dlatego regularne badania profilaktyczne są niezwykle istotne. Rak prostaty zajmuje pierwsze miejsce wśród onkologicznych schorzeń mężczyzn w Polsce, z ponad 16 tysiącami nowych zachorowań rocznie, dlatego lekarze od lat podkreślają, że coroczna konsultacja urologiczna powinna być rutyną każdego mężczyzny po 40. roku życia.
Szczególnie ważna jest wizyta u urologa w przypadku objawów takich jak krwiomocz, powiększenie jądra czy trudności z oddawaniem moczu. Jak również jeżeli w najbliższej rodzinie pacjenta były przypadki raka prostaty lub nowotworu piersi.

W Mediss Medical Clinic oferujemy rzetelnie prowadzone konsultacje oraz kompleksowe badania diagnostyczne, w tym badania USG, badania laboratoryjne, które pozwalają na szybkie i skuteczne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych.

 

Problemy Urologiczne kobiet i mężczyzn

Wizyta u urologa kojarzy się głównie z problemami prostaty, ale z pomocy tych specjalistów mogą korzystać również kobiety, które często mają problemy z układem moczowym. Nietrzymanie moczu jest jedną z najczęstszych dolegliwości urologicznych, która powinna skłonić do wizyty w gabinecie. W Polsce problem ten dotyczy aż 25-45% kobiet w różnych grupach wiekowych. Nietrzymanie moczu nie jest jednak tylko kobiecym problemem – co piąty mężczyzna doświadcza trudności z prawidłowym oddawaniem moczu, w tym jego utrzymywaniem.

Objawy, które wymagają wizyty u urologa

Zauważanie któregoś z poniższych objawów powinno nas skłonić do umówienia wizyty w klinice Mediss Medical

Żadnego z powyższych objawów nie należy lekceważyć, gdyż mogą one być symptomem poważniejszych schorzeń. Regularna diagnostyka pozwala na szybsze wykrycie problemu i zwiększa szanse na całkowite wyleczenie.

Jak przebiega konsultacja urologiczna w Mediss Medical

Przygotowując się do konsultacji urologicznej, warto mieć aktualne wyniki podstawowych badań, takich jak PSA, morfologia, badanie ogólne moczu, kreatynina, posiew moczu. Ważne są również informacje o wszystkich chorobach przewlekłych i przyjmowanych lekach, alergiach oraz przebytych zabiegach. Wizyta u urologa rozpoczyna się od szczegółowego badania podmiotowego i przedmiotowego. Podczas wizyty lekarz bada narządy płciowe oraz ocenia prostatę badaniem per rectum (palcem) . Badanie to jest krótkie i nie wiąże się dolegliwościami bólowymi. U kobiet lekarz może wykonać badanie palpacyjne ujścia cewki moczowej, podbrzusza oraz okolic krocza i lędźwi. Mogą być także zlecone dodatkowe badania, które pozwolą na postawienie trafnej diagnozy.

Konsultacja urologiczna pozwala na wczesne zdiagnozowanie poważniejszych schorzeń układu płciowego u mężczyzn, a także na dobranie odpowiedniej metody leczenia problemów układu moczowego. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że problem, z którym zmagamy się od lat, można łatwo wyleczyć. Przykładem może być nietrzymanie moczu, które wiele kobiet stara się kontrolować za pomocą środków higieny, zamiast skonsultować się z lekarzem. Jest to błąd, ponieważ problem ten może prowadzić do pogorszenia jakości życia i częstych infekcji. Regularne konsultacje i diagnostyka urologiczna mogą znacznie skrócić czas leczenia różnych chorób układu płciowo-moczowego.

W naszej klinice oferujemy urologiczne procedury diagnostyczne, zabiegowe oraz leczenie chorób:

Zapraszamy do kontaktu z recepcją Mediss Medical Clinic i umówienia się na konsultację urologiczną. Nasz zespół doświadczonych lekarzy zapewni Ci najwyższy standard opieki medycznej. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Nasi specjaliści

lek. Adam Blumensztajn

lek. Adam Blumensztajn

Urolog

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Na codzień pracuję i odbywam szkolenie specjalizacyjne na oddziale Urologii w szpitalu w Kościerzynie, […]

Rozwiń

Cennik

Usługa Cena usługi
Konsultacja urologiczna bez USG / kwalifikacja do zabiegu 250 zł
Konsultacja urologiczna z USG 390 zł
Nakłucie (aspiracja) wodniaka jądra pod kontrolą USG 500 zł
Frenuloplastyka (podcięcie/ wydłużenie wędzidełka napletka) 1200 zł
Chirurgiczne leczenie stulejki 2300 zł
Operacja stulejki i krótkiego wędzidełka 2300 zł
Biopsja prącia lub moszny 800 zł
Wazektomia 2400 zł

Nasze centrum

Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.

Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO:

parking Garnizon Zabytki.

Do zobaczenia!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.

  Umów wizytę telefonicznie

  888 300 301

  Napisz na naszą skrzynkę mailową

  recepcja@medissmedical.pl

  80-280 Gdańsk

  Szymanowskiego 2

  Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły Twojej wizyty.