Umów wizytę 888 300 301
Gdańsk, Szymanowskiego 2
Klinika Mediss Medical Oferta Zastrzyki dostawowe
Zastrzyki dostawowe

Zastrzyki dostawowe

Stosujemy różne rodzaje zastrzyków, takie jak iniekcje z kwasu hialuronowego oraz kortykosteroidy, które mogą znacząco poprawić stan tkanek uszkodzonych w wyniku urazów. Zastrzyki te działają miejscowo, zmniejszając ból i stan zapalny oraz wspierając naturalne procesy naprawcze.

Zabiegi z wykorzystaniem iniekcji dostawowych w Mediss Medical

Zastrzyki z kwasu hialuronowego do stawu

Kwas hialuronowy to substancja będąca jedną z najważniejszych składowych odżywczych dla ludzkiej skóry oraz mazi stawowej. Kwas hialuronowy jest substancją lepką i dzięki wstrzyknięciu  go bezpośredni do stawu jest on w stanie wytworzyć swoistą warstwę ochronno-odżywczą dla chrząstki stawowej. Dzięki temu, iż jest to również substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie jej podanie praktycznie nie wywołuje skutków ubocznych. Kwas hialuronowy nie jest lekiem, który może odbudować chrząstkę szklistą, a jedynie spowalnia jej procesy degeneracyjne. Działanie kwasu jest ograniczone czasowo i dla utrzymania jego działania należy go podawać co około 12 miesięcy. Zastosowanie kwasu hialuronowego w przypadku niewielkich uszkodzeń chrząstki  ma bardzo dobre efekty przeciwbólowe i przeciwzapalne.

W przypadku ortopedii nie ma większego sensu przyjmować suplementów zawierających hialuronian w postaci tabletek. Jeśli chcesz mieć pewność, że substancja ta trafi akurat w bolesny staw kolanowy, barkowy, czy biodrowy to należy go wprowadzić bezpośrednio w okolice chrząstki stawowej, a nie przez układ pokarmowy, a później krwionośny ponieważ szanse że wpłynie to korzystnie na nasze zdrowie są praktycznie zerowe .

Wstrzykniecie kwasu hialuronowego jest praktycznie bezbolesna (nie licząc samego wbicia igły), substancja zaaplikowana miejscowo w dużym stężeniu daje bardzo dużą gwarancję działania. Pacjenci często dostrzegają jej efekty praktycznie od pierwszych dni po zabiegu, jednak pełne działanie zastrzyku z kwasem hialuronowym pojawia się zazwyczaj po 2-3 tygodniach od podania.

Iniekcja steroidowa (blokada stawu)

Na czym polega zabieg i kiedy się go stosuje?

Blokada stawu to prosty zabieg ortopedyczny, który stosuje się w celu zmniejszenia stanu zapalnego i złagodzenia bólu. Zaleca się ją pacjentom, którzy zmagają się z dolegliwościami, utrzymującymi się po urazie lub w przebiegu choroby. Blokada stawu, nazywana potocznie “zastrzykiem z kortyzolu”, polega na wstrzyknięciu środka steroidowego o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. To skuteczny i małoinwazyjny sposób leczenia pozwala uzyskać szybką poprawę, utrzymującą się od 2 tygodni do maksymalnie 6 miesięcy.

 

W zmieniony chorobowo staw podaje się metodą iniekcji (zastrzyku) jednocześnie dwa preparaty: znieczulający (lidokainę,) oraz przeciwzapalny (najczęściej steryd w postaci kortyzolu). Zastrzyki z kortyzonu sprawiają, że ognisko zapalne zmniejsza się, a wraz z nim zmniejszają się również dolegliwości bólowe.

Chociaż blokada stawu jest uznawana za metodę skuteczną, jest jednak tylko leczeniem objawowym, i nie eliminuje przyczyny występowania bólu.

Blokada sterydowa może poprawić samopoczucie pacjenta, przyspieszając przebieg rehabilitacji, nie można jednak wyeliminować samej choroby. Blokada stawu to działanie doraźne, i nie jest w stanie zastąpić ani rehabilitacji, ani leczenia przyczynowego, w tym również operacji. Blokada pozwala pokonać objawy, a nie chorobę, dlatego przed jej wykonaniem, należy najpierw podjąć inne metody leczenia bólu, takie jak:

-zastosowanie plastrów leczniczych z diklofenakiem,

-masaż,

-ćwiczenia rozluźniające,

Blokadę sterydową wykonuje się dopiero wtedy, gdy inne formy leczenia nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.

 

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Wskazaniem do zabiegu jest bardzo silny ból, oporny na wszelkie inne formy leczenia objawowego. Blokadę wykonuje się u pacjentów z różnymi chorobami i przypadłościami – po urazie, w przebiegu zmian zwyrodnieniowych, walczących z przewlekłym bólem o różnym podłożu. To także alternatywa dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogą przyjmować doustnych leków przeciwbólowych. Blokadę sterydową przeprowadza się na wszystkich stawach objętych stanem zapalnym, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań.

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz u pacjentów z:

 • uczuleniem na któryś ze składników leków.
 • zaburzeniami układu krzepnięcia,
 • infekcją ogólnoustrojową,
 • miejscowymi zmianami zapalnymi i ropnymi skóry,

Przykłady zastosowania:

 • palec trzaskający, reumatoidalne zapalenie stawu.
 • zmiany reumatyczne, gangliony.
 • zapalenie kaletki podbarkowej.
 • uraz kręgosłupa
 • rwa kulszowa,
 • uszkodzenia i zmiany chorobowe dysku
 • choroby stawy krzyżowo-biodrowego.
 • choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, zapalenie kaletek.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług ortopedycznych w Mediss Medical Clinic. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaawansowanym metodom leczenia, możemy pomóc Ci wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się życiem bez bólu.

Nasi specjaliści

lek. Dominik Sojak

lek. Dominik Sojak

Ortopeda

Ukończyłem Gdański Uniwersytet medyczny w 2010 roku. Tytuł specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu uzyskałem w 2018r. po zakończeniu […]

Rozwiń

Cennik

Usługa Cena usługi
Konsultacja ortopedyczna 300 zł
Zastrzyk z kwasu hialuronowego - 1 ampułka 1 ml 300 zł
Zastrzyk z kwasu hialuronowego - 1 ampułka 4,8ml 800 zł

Nasze centrum

Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.

Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO:

parking Garnizon Zabytki.

Do zobaczenia!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.

  Umów wizytę telefonicznie

  888 300 301

  Napisz na naszą skrzynkę mailową

  recepcja@medissmedical.pl

  80-280 Gdańsk

  Szymanowskiego 2

  Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły Twojej wizyty.