Umów wizytę 888 300 301
Gdańsk, Szymanowskiego 2
Home Oferta Laryngologia
Laryngologia

Laryngologia

Laryngolog, a właściwie otolaryngolog, to lekarz, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób w obrębie uszu, nosa, gardła i krtani. W jego obszarze zainteresowań znajdują się również problemy ze słuchem oraz zaburzenia narządu równowagi. Oprócz diagnostyki oraz farmakoterapii laryngolog wykonuje również zabiegi chirurgiczne w obrębie nosa, zatok oraz gardła.

 

Więcej

Co oferujemy?

W Mediss Medical z zakresu laryngologi leczymy:

 • zapalenie krtani, zatok, ucha, gardła, migdałków, ślinianek
 • ból gardła, uszu, zatok, krtani
 • rak krtani, ślinianek
 • choroby zatok
 • szum w uszach
 • głuchota
 • krótkie wędzidełko
 • zaburzenia węchu i słuchu
 • niedrożność nosa, nieżyt nosa
 • chrapanie
 • chrypka
 • obturacyjny bezdech senny (OBS)
 • polipy nosa
 • przerost migdałków
 • nieprzyjemny zapach z ust i przyczyny

Jak pracujemy?

01

Pierwszym krokiem jest konsultacja u naszego specjalisty, możesz się umówić telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na naszej stronie w zakładce umów wizytę.

02

W trakcie konsultacji lekarz zapyta Cię o powód wizyty, stan zdrowia oraz wszystkie inne okoliczności mogące mieć na niego wpływ. Pamiętaj, że udzielone przez Ciebie informacje istotnie wpłyną na zastosowaną terapię.

03

Jeśli okaże się to konieczne, lekarz może skierować Cię na niezbędne badania, aby na ich podstawie zdecydować o zastosowaniu indywidualnej, najlepszej terapii.

04

W naszej klinice każdy Pacjent ma przypisanego opiekuna, który jest wsparciem i służy pomocą wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Czym się zajmuje Laryngolog?

Lekarz tej specjalizacji najczęściej bywa kojarzony z chorobami uszu oraz gardła. Należy jednak pamiętać, że zakres jego kompetencji jest znacznie szerszy. Organizm ludzki jest bardzo złożony i źródło niektórych dolegliwości okazuje się zaskakujące, na pozór w ogóle niezwiązane z miejsce występowania objawów. Dlatego z pomocy laryngologa warto skorzystać w przypadku występowania takich dolegliwości jak na przykład:

– usunięcie trzeciego migdała,
– podcięcie/usunięcie migdałków podniebiennych,
– drenaż wentylacyjny uszu,
– septoplastyka (plastyka przegrody nosowej),
– konchoplastyka (zmniejszenie małżowin nosowych dolnych),
– usunięcie ślinianki podżuchwowej,
– operacja usunięcia torbieli bocznych, torbieli środkowych i guzów łagodnych szyi,
– operacja zatok przynosowych/szczękowych

Co leczy laryngolog?

Nasz laryngolog udziela specjalistycznych konsultacji z zakresu chorób głowy i szyi. Zapraszamy zarówno pacjentów zarówno zmagających się z przewlekłymi dolegliwościami, jak i osoby, u których nagle pojawiły się objawy stanów zapalnych w obrębie nosa, uszu, gardła, krtani lub zatok.

Lekarz laryngolog zajmuje się również chorobami słuchu i narządu równowagi.  Najczęściej zdarzają się bóle ucha wywoływane infekcjami, zapaleniami, skaleczeniami i zmianami ciśnienia. Ból ucha może pojawić się w wyniku lokalnych zmian chorobowych w samym uchu lub w jego otoczeniu np. w jamie ustnej, gardle, krtani lub szyjnej części kręgosłupa.

Brak odpowiedniego leczenia przy bólu ucha może doprowadzić do pęknięcia błony bębenkowej, a w jego konsekwencji trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia słuchu. Istnieje wiele chorób powodujących ból ucha np. uraz ucha, ciało obce w uchu, czyrak przewodu słuchowego, stan zapalny ucha środkowego, nerwobóle, półpasiec uszny, zmiany ciśnienia w skutek nurkowania lub podróży samolotem i tzw. worek woszczynowy.

Często zgłaszanymi dolegliwościami laryngologicznymi są choroby gardła – angina, ropień okołomigdałkowy, błonica gardła, płonica, zapalenie migdałków ostre i przewlekłe, przerost migdałków, przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła. Stany chorobowe dotyczą również krtani – wrodzony świst krtaniowy, zapalenie krtani ostre lub złośliwe, błonica, gruźlica krtani lub nowotwory krtani. Chrapanie, choć nie zagraża życiu może być przyczyną bezdechu sennego, co powoduje gorsze dotlenienie organizmu, a po przebudzeniu chrapiący odczuwa ból głowy, zmęczenie i senność. Nie pozostaje bez wpływu na serce, ciśnienie i naczynia krwionośne.

W ramach wizyty  laryngologicznej wykonujemy:

 • drobne zabiegi laryngologiczne
 • płukanie nosa, uszu, zatok
 • tamponada nosa
 • usuwanie ciał obcych

Nasi specjaliści

lek. Jakub Obrębski

lek. Jakub Obrębski

Laryngolog

Jestem lekarzem, absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuję w Klinice Otolaryngologii UCK w Gdańsku, gdzie odbywam szkolenie […]

Czytaj więcej
Sprawdź na Znany lekarz

Cennik

Usługa Cena usługi
konsultacja laryngologiczna 240

Nasze centrum

Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.

Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO.

Do zobaczenia!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.

  Umów wizytę telefonicznie

  888 300 301

  Napisz na naszą skrzynkę mailową

  recepcja@medissmedical.pl

  80-280 Gdańsk

  Szymanowskiego 2

  Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły Twojej wizyty.