Umów wizytę 888 300 301
Gdańsk, Szymanowskiego 2
Home Oferta Indywidualne plany treningowe
Indywidualne plany treningowe

Indywidualne plany treningowe

Konsultacja z trenerem personalnym to świetny krok w kierunku osiągnięcia swoich celów zdrowotnych i kondycyjnych. Podczas takiej konsultacji możesz omówić swoje oczekiwania z doświadczonym profesjonalistą, który pomoże Ci opracować spersonalizowany plan treningowy i żywieniowy dostosowany do Twoich potrzeb. Korzyści z konsultacji obejmują zwiększenie motywacji, efektywność treningu, poprawę techniki, zapobieganie kontuzjom oraz wsparcie emocjonalne i edukację dotyczącą zdrowego stylu życia. Trener personalny może również dostarczyć Ci niezbędnych narzędzi i wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć długoterminowy sukces w zdrowiu i fitnessie.

Więcej

Co oferujemy?

W dobie rosnącej świadomości na temat zdrowia i potrzeby utrzymania dobrej kondycji fizycznej, odpowiednio dobrany plan treningowy staje się kluczowy dla osiągnięcia celów zdrowotnych lub sportowych.

Niezależnie od Twojego poziomu wytrenowania, wieku oraz płci przygotujemy dla Ciebie specjalny plan treningowo-dietetyczny, który wraz ze wsparciem z naszej strony pozwoli Ci zrealizować wymarzone cele.

Jak pracujemy?

01

Pierwszym krokiem jest umówienie konsultacji u naszego trenera personalnego. Możesz się umówić telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na naszej stronie w zakładce UMÓW WIZYTĘ.

02

W trakcie konsultacji trener personalny pogłębi wywiad, który pomoże w opracowaniu spersonalizowanego projektu treningowego. Trener zweryfikuje Twoje możliwości fizyczne, by jak najlepiej dobrać zakres ćwiczeń.

03

Trener w trakcie drugiego spotkania przedstawi zaprojektowany dla Ciebie plan ćwiczeń, pokaże Tobie prawidłową technikę ich wykonywania, a także przekaże dodatkowe zalecenia, które przyczynią się do realizacji Twojego celu.

04

W naszej klinice każdy Pacjent ma przypisanego opiekuna, który jest wsparciem i służy pomocą wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Jeśli tutaj jesteś, to zapewne szukasz trenera, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele zdrowotne i treningowe, zainspiruje oraz zmobilizuje do aktywności fizycznej.

Nazywam się Monika Wierzbicka i jestem certyfikowanym trenerem personalnym, trenerem siłowym i funkcjonalnym oraz instruktorką fitness. Moje największe osiągnięcia to złoty medal na Mistrzostwach Polski w kategorii Bikini Fitness, Puchar Polski oraz 8 miejsce na Mistrzostwach Świata w Berlinie. Specjalizuje się w:

 • modelowaniu sylwetki,
 • treningach personalnych
 • prewencji urazów oraz korekcie wad postawy

Indywidualne Plany Treningowe – czyli co, dla kogo i jak to działa?

Nasza ofert skierowana jest do osób, które chcą samodzielnie uczęszczać na siłownie lub chcą ćwiczyć w domu  i szukają bezpiecznych, sprawdzonych i indywidualnie przygotowanych zestawów ćwiczeń.

 

Jak działamy?

 • umawiamy się na pierwsze spotkanie w celu przeprowadzenia testów i poznania Ciebie (przebyte urazy, tryb pracy zawodowej, aktualny stan zdrowia, możliwości czasowe)
 • na bazie zebranych informacji z testów funkcjonalnych i motorycznych opracowujemy Twój indywidualny plan ćwiczeń , który będziesz mógł realizować na siłowni lub w warunkach domowych.
 • opracowujemy z dietetykiem zasady odżywiania dostosowane do wyników składu masy ciała, zapotrzebowania Twojego organizmu oraz dni treningowych
 • planujemy cele i harmonogram treningu
 • zapewniam ci swoje wsparcie i konsultacje

Pierwsze spotkanie – opiszemy je dokładniej, tak abyście wiedzieli co Was czeka i jak się do niego przygotować.

 1. Poznajemy się

Zaczynamy od poznania Twojego styl życia:

 • poziom aktywności w ciągu dnia w czasie wolnym i w pracy
 • sposób odżywiania, ilość i jakość posiłków, wielkość porcji
 • sen, stres, możliwe godziny aktywności itp.

Następnie na podstawie wywiadu trener personalny stara się szczegółowo określić stan zdrowia osoby dla której ma przygotować plan treningowy , aby wykluczyć przeciwwskazania do wysiłku fizycznego i dobrać właściwy ćwiczenia, również dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi.

Kilka przykładowych pytań:

 • Czy występują u Ciebie problemy z układem ruchu (kontuzje, ograniczenia mobilności, złamania, skręcenia itp.)?
 • Czy cierpisz na jakieś choroby (np. nadczynność lub niedoczynność tarczycy, cukrzyca)?
 • W jakim stanie jest Twój układ krążenia (przykładowe choroby: nadciśnienie, arytmia, migotanie przedsionków itp.)?
 • Czy pojawiają się i w jakich sytuacjach u Ciebie bóle pleców, kończyn lub inne?

W przypadku osób u których występowało lub nadal występuje jakieś schorzenia możemy poprosić o historię choroby lub dostępne badania radiologiczne.

 1. Pomiar składu masy ciała z jego omówieniem

Przed rozpoczęciem treningów wykonujemy dokładny pomiar składu masy ciała aby określić punkt wyjściowy. Rozpoczynamy od pomiarów obwodów, następnie za pomocą specjalnej wagi badamy  zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz poziom wody w naszym ciele i wagę kości oraz wzrost i wagę początkowa. Zawsze wykonujemy zdjęcie „przed”, aby mieć dowód na szybkie zmian jakie nastąpią w TWOIM ciele.

 1. Testy funkcjonalne i postawa

Musimy poznać Twoje mocne strony i ograniczenia, dlatego sprawdzamy: mobilność stawów, wzorce ruchowe, postawę, czy krzywizny kręgosłupa. Jesteś obserwowany już od samego wejścia,  jest niezwykle istotne jaką masz postawę oraz jak się poruszasz. Dzięki tej obserwacji zdobywamy pierwsze informację o wadach postawy, które mają realny wpływ na Twoją sprawność.

 1. Dopasowujemy plan działania do Twoich możliwości treningowych

W zależności od indywidualnych preferencji możesz uczęszczać na siłownie ,ćwiczyć w domu lub na świeżym powietrzu. Pamiętaj to Ty decydujesz ile dni w tygodniu przeznaczasz na trening. Naszym zadaniem jest dobrać ćwiczenia tak, aby spełniały Twój cel treningowy, poprawiały stan zdrowia oraz zachęciły do aktywności fizycznej.

 1. Omawiamy wskazówki dotyczące prawidłowego żywienia 

PAMIĘTAJ – aby szybko osiągnąć widoczne efekty musisz połączyć wysiłek fizyczny z odpowiednią dietą. 

Jeżeli masz nadwagę i chcesz schudnąć Twoja dieta musi opierać się o deficyt kaloryczny. Osoba stosująca ją, musi jeść mniej, niż wykorzystuje energii, np. jeśli nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2200 kcal, musimy zredukować je do 2000 kcal. Układając dietę odchudzającą, musimy obliczyć wartości wszystkich makroskładników (białka, węglowodanów i tłuszczy), niezbędnych do właściwego funkcjonowania. Dla każdego z nas to zapotrzebowanie jest inne. To, co pozwala schudnąć jednej osobie, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie. Obliczając zapotrzebowania kalorycznego bierze się pod uwagę wiele czynników: rodzaj wykonywanej pracy, rodzaj i czas treningu, inne aktywności fizyczne w ciągu dnia oraz wiek, wzrost i aktualną wagę. Częstym błędem podczas odchudzania jest niedopasowanie diety do stylu życia. Osoba aktywna fizycznie, która trenuje regularnie, będzie mieć znacznie większe zapotrzebowanie na energię niż osoba, która prowadzi siedzący tryb życia i niewiele się rusza. Drastyczne obcięcie kalorii może bowiem prowadzić do niedoborów energetycznych, które rozleniwiają metabolizm i sprawiają, że po zakończeniu odchudzania organizm nie radzi sobie z przemianą materii i dopada nas efekt jo-jo.

 1. Konsultacje

W Mediss Medical masz możliwość skorzystać na promocyjnych warunkach z konsultacji z jednym z naszych lekarzy czy dietetyków lub skorzystać z pomocy fizjoterapeutów.

 

Nasi specjaliści

Monika Wierzbicka

Monika Wierzbicka

Trener personalny

Jestem certyfikowanym trenerem personalnym, trenerem siłowym i funkcjonalnym oraz instruktorką fitness. Moje największe osiągnięcia to złoty medal na Mistrzostwach […]

Czytaj więcej

Cennik

Usługa Cena usługi
Konsultacja z trenerem personalnym 200 zł
Kolejna konsultacja 150 zł

Nasze centrum

Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.

Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO.

Do zobaczenia!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.

  Umów wizytę telefonicznie

  888 300 301

  Napisz na naszą skrzynkę mailową

  recepcja@medissmedical.pl

  80-280 Gdańsk

  Szymanowskiego 2

  FAQ

  Nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie?

  Skontaktuj się z nami mailowo recepcja@medissmedical.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

  Kontakt
  Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna dla naszego ciała?

  Uprawianie sportu przynosi wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i umysłowego. Poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie i kości, zwiększa gibkość i elastyczność ciała. Nieoceniony jest wpływ wysiłku fizycznego na układ krążenia i układ oddechowy: zmniejsza ryzyko wystąpienia schorzeń sercowo-naczyniowych i zapobiega rozwojowi nadciśnienia tętniczego. Aktywność fizyczna ogranicza występowanie cukrzycy typu II, jak również niektórych nowotworów.

  Kto może korzystać ze spersonalizowanego treningu?

  Usługi świadczone przez trenerów personalnych przeznaczone są niemal dla każdego. Zarówno osoby młode, jak i te w starszym wieku mogą podjąć współpracę z trenerem, o ile nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne.

  Czym charakteryzują się ćwiczenia siłowe?

  Trening siłowy jest formą aktywności fizycznej, która polega na wykonywaniu ćwiczeń z użyciem obciążeń, takich jak hantle, sztangielki, maszyny czy własne ciało.

  Jest to rodzaj treningu beztlenowego, który polega na wykonywaniu kilku ćwiczeń na wszystkie bądź określone grupy mięśniowe w kilku seriach. Jego celem są przede wszystkim ukształtowanie umięśnionej sylwetki, rozwinięcie siły, wytrzymałości oraz poprawa ogólnej kondycji fizycznej i wydolności organizmu. Trening na siłę przyspiesza również metabolizm i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej.

  Czy aktywność fizyczna ma wpływ na nasze samopoczucie?

  Ćwiczenia ruchowe osłabiają reakcję stresową organizmu i poprawiają nastrój. Aktywność fizyczna przyczynia się do zwiększenia wydzielania endorfin, hormonów, które pomagają zmniejszyć uczucie bólu i poprawić nastrój oraz prowadzi do wytwarzania serotoniny, dopaminy i noradrenaliny – neuroprzekaźników zaangażowanych w regulację nastroju i emocji.

  Dlaczego korzystanie z usług trenera personalnego zwiększa efektywność treningu?

  Trening personalny jest projektowany z myślą o konkretnych celach i indywidualnych potrzebach klienta. Trening pod okiem trenera personalnego niewątpliwie przyspiesza progres oraz pozwala maksymalnie wykorzystać Twój czas na siłowni. Jednym z głównych zadań trenera personalnego jest pilnowanie, czy wykonujesz ćwiczenia w prawidłowy sposób. Odpowiednia technika i sylwetka chronią przed powstawaniem urazów i poważnych kontuzji, które mogą przez kilka miesięcy uniemożliwić Ci aktywność fizyczną. Trener personalny będzie też wiedział, kiedy powiedzieć Ci stop, a kiedy zmotywować do przyspieszenia tempa. Doświadczony trener personalny przygotuje plan idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, aktualnej kondycji, wyznaczonego celu i stanu zdrowia – dodatkowo, wyznaczy Ci realny cel, czyli taki, który z powodzeniem jesteś w stanie osiągnąć.

  Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły Twojej wizyty.