Umów wizytę 888 300 301
Gdańsk, Szymanowskiego 2
Home Oferta Psychoterapia
Psychoterapia

Psychoterapia

Psychoterapia jest formą leczenia, która angażuje profesjonalnych terapeutów, takich jak psycholodzy, psychiatrzy i psychoterapeuci. Psychoterapia ma na celu zmniejszenie objawów i cierpień Pacjenta, ale także pomóc mu zrozumieć przyczyny swoich problemów i nauczyć się radzić sobie z nimi w przyszłości. Terapeuci stosują różne techniki, metody i podejścia, w zależności od konkretnych potrzeb Pacjenta. Podczas terapii pacjenci mogą rozmawiać o swoich przeżyciach, emocjach, myślach i zachowaniach, co pozwala terapeucie zrozumieć korzenie problemu i kierować Pacjenta na prawidłową ścieżkę zdrowienia.

Więcej

Co oferujemy?

W Mediss Medical proponujemy Pacjentom psychoterapię poznawczo- behawioralną. Jest ona oparta na założeniu, że nasze myśli, emocje i zachowania są ze sobą powiązane. Terapia poznawczo-behawioralna pomaga Pacjentom zidentyfikować i zmienić negatywne myśli i wzorce zachowań, które przyczyniają się do problemu.

Jak pracujemy?

01

Pierwszym krokiem jest konsultacja, możesz się umówić telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na naszej stronie w zakładce umów wizytę.

02

W trakcie konsultacji terapeuta zapyta Cię o powód wizyty oraz wszystkie inne okoliczności mogące mieć wpływ na przebieg psychoterapii. Pamiętaj, że udzielone przez Ciebie informacje istotnie wpłyną na jej przebieg.

03

Terapeuta zaplanuje terapię, powiadomi Cię o planowanej długości terapii tak, aby była jak najskuteczniejsza.

04

W naszej klinice każdy Pacjent ma przypisanego opiekuna, który jest wsparciem i służy pomocą wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Psychoterapia

Psychoterapia, inaczej nazywana terapią psychologiczną, bywa czasem „leczeniem duszy” (z greki: psyche – dusza i therapeuéin – leczyć, opiekować się). Coraz częściej uważa się ją za jedną z najskuteczniejszych form radzenia sobie podczas zmagania się z różnymi problemami natury psychicznej, takie jak zaburzenia osobowości, czy skutki traumatycznych doświadczeń z przeszłości, ale jest również skutecznym narzędziem w radzeniu sobie z innymi trudnościami życia codziennego, które obniżają jakość naszego codziennego funkcjonowania.

Twoje wsparcie na najwyższym poziomie

W Mediss Medical jesteśmy po stronie Pacjenta. Otaczamy profesjonalnym wsparciem osoby z trudnościami psychicznymi, w kryzysowej sytuacji życiowej, a także te osoby, które chcą zadbać o swój dobrostan psychiczny. Oferujemy profesjonalne wsparcie Pacjentom w każdym wieku, niezależnie od rodzaju problemu, wieku, płci, przekonań politycznych i religijnych czy orientacji seksualnej. Dbamy o pełną dyskrecję oraz komfort naszego Pacjenta. Nasz specjalista zajmuje się terapią zarówno krótko- jak i długoterminową.

Na czym polega psychoterapia?

Coraz więcej osób, w związku z rosnącą samoświadomością, zadaje sobie pytanie czy warto podjąć psychoterapię i na czym ona właściwie polega. Równie wiele osób przed pierwszą wizytą martwi się o to jak rozpocząć rozmowę, jednak nie ma takiej potrzeby, ponieważ dba o to sam psychoterapeuta, który posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu takich spotkań. W pierwszej kolejności zatroszczy się on o to, abyśmy podczas sesji czuli się bezpiecznie oraz komfortowo, a następnie zadając pytania spróbuje zrozumieć i dotrzeć do źródeł problemu Pacjenta. Na podstawie tych informacji oraz empatycznej rozmowy, decyduje o przebiegu psychoterapii, którą dostosuje do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Ile trwa psychoterapia?

Spotkania terapeutyczne odbywają się najczęściej raz w tygodniu i trwają od 50 do 60 minut. Cały proces terapii może zajmować od kilku miesięcy do nawet kilku lat, w zależności od tego jak przebiegać będzie psychoterapia, która ma na celu pomóc Pacjentowi uwolnić się od trudności i wypracować nowe, bardziej skuteczne metody radzenia sobie z nimi. Czas trwania terapii zależy od rodzaju i złożoności problemu, gotowości Pacjenta i typu terapii.

Co daje psychoterapia?

 • zrozumienie i przetworzenie trudnych emocji i myśli,
 • rozwijanie zdolności radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi,
 • umożliwienie odkrywania i modyfikowania szkodliwych wzorców myślowych i zachowań,
 • poprawa umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych,
 • budowanie zdrowszych relacji społecznych i rodzinnych,
 • wsparcie w radzeniu sobie z traumatycznymi doświadczeniami,
 • ułatwienie procesu akceptacji siebie i innych,
 • kształtowanie strategii radzenia sobie z stresem i zmianami życiowymi,
 • pomoc w leczeniu zaburzeń psychicznych i emocjonalnych,
 • poprawa ogólnego dobrostanu psychicznego,
 • odzyskanie energii, motywacji do działania, nauka efektywnej realizacji swoich celów,
 • długoterminowe korzyści w zakresie jakości życia i relacji.

Zrób pierwszy krok i zadzwoń lub napisz – zapraszamy do kontaktu

Nasi specjaliści

mgr Justyna Andrasz-Onichowska

mgr Justyna Andrasz-Onichowska

Psychoterapeuta

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie szkolenia w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Crescentia rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii […]

Czytaj więcej
Sprawdź na Znany lekarz

Cennik

Usługa Cena usługi
Konsultacja psychologiczna 200 zł
Psychoterapia 200 zł

Psychoteriapia - teleporady

Usługa Cena usługi
Konsultacja psychologiczna 200 zł
Psychoterapia 200 zł

Nasze centrum

Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.

Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO.

Do zobaczenia!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.

  Umów wizytę telefonicznie

  888 300 301

  Napisz na naszą skrzynkę mailową

  recepcja@medissmedical.pl

  80-280 Gdańsk

  Szymanowskiego 2

  FAQ

  Nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie?

  Skontaktuj się z nami mailowo recepcja@medissmedical.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

  Kontakt
  Jakie korzyści daje psychoterapia?

  Psychoterapia przynosi Pacjentom wiele korzyści. Po pierwsze, terapia daje możliwość bycia zrozumianym i wysłuchanym, co samo w sobie może przynieść poczucie ulgi. Może również pomóc Pacjentom w uczeniu się nowych umiejętności radzenia sobie ze stresem, konfliktem i emocjami. Jest to niezwykle cenne w codziennym życiu, ale także w sytuacjach trudnych, takich jak utrata bliskiej osoby, rozwód, czy utrata pracy.

  Psychoterapia może być również skutecznym sposobem leczenia wielu zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania, czy zaburzenia osobowości. Badania pokazują, że psychoterapia jest równie skuteczna jak leki i w wielu przypadkach może prowadzić do trwałych zmian w życiu Pacjenta.

  Czy psychoterapia jest dla wszystkich?

  Psychoterapia nie jest cudownym rozwiązaniem dla wszystkich. Efekty terapii mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i motywacji Pacjenta. Ważne jest, aby Pacjent był otwarty i zaangażowany w terapię, by móc osiągnąć zamierzone cele.

  Czy psychoterapia zaczyna się na pierwszym spotkaniu?

  Kontakt z psychoterapeutą rozpoczyna się od konsultacji, czyli spotkania, podczas którego psychoterapeuta dowiaduje się, na czym polega zgłaszany kłopot i jakie są jego uwarunkowania. Dopiero wówczas Pacjent może umówić się na psychoterapię.

  Jak długo trwa psychoterapia?

  Czas terapii uzależniony jest głównie od rodzaju problemu i osobowości Pacjenta, mimo to terapeuta postara się go oszacować tak, by służył jej skuteczności i jakości.

  Czy można zażywać leki i korzystać z psychoterapii?

  W pewnych zaburzeniach jest to możliwe, jednakże powinno się to omówić ze swoim lekarzem prowadzącym.

  Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły Twojej wizyty.