Umów wizytę 888 300 301
Gdańsk, Szymanowskiego 2
Home Oferta Fizjoterapia
Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia to dziedzina medycyny, której celem jest przywracanie, utrzymanie i poprawa ruchu oraz funkcji ciała. Fizjoterapeuci stosują różnorodne techniki, ćwiczenia i metody terapeutyczne, aby wspomagać pacjentów w leczeniu urazów, chorób układu mięśniowo-szkieletowego, neurologicznych oraz innych schorzeń. Skupiają się na poprawie siły, gibkości, równowagi i koordynacji. Indywidualizują terapie, uwzględniając unikalne potrzeby pacjenta. Fizjoterapia może być stosowana zarówno profilaktycznie, jak i w rehabilitacji po operacjach, czy wypadkach. Działa holistycznie, integrując aspekty psychospołeczne i fizyczne, wspierając pacjentów w powrocie do pełnej funkcji i poprawy jakości życia.

Więcej

Co oferujemy?

W Mediss Medical oferujemy fizjoterapię:

 • Ortopedyczną
 • Pourazową
 • Pooperacyjną
 • Przeciwobrzękową
 • Sportowa
 • Terapię manualną,
 • Terapię tkanek miękkich,
 • PNF
 • Suche igłowanie.

Pomagamy po operacjach oraz w okresie przygotowawczym do zabiegu, w ostrych i przewlekłych dolegliwościach bólowych, po mastektomii, po operacjach plastycznych, w celu mobilizacji blizny.

Jak pracujemy?

01

Pierwszym krokiem jest umówienie wizyty u naszej fizjoterapeuty, możesz się umówić telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na naszej stronie w zakładce umów wizytę.

02

W trakcie wizyty fizjoterapeuta zapyta Cię o powód wizyty, stan zdrowia oraz wszystkie inne okoliczności mogące mieć na niego wpływ. Pamiętaj, że udzielone przez Ciebie informacje istotnie wpłyną na zastosowaną terapię.

03

Możesz otrzymać zalecenia wykonywania konkretnych ćwiczeń lub zalecona zostanie konsultacja z trenerem osobistym w celu przygotowania spersonalizowanego planu treningowego.

04

W naszej klinice każdy Pacjent ma przypisanego opiekuna, który jest wsparciem i służy pomocą wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Rehabilitacja i fizjoterapia ortopedyczna Gdańsk

Cierpisz na dyskomfort kręgosłupa? Doświadczasz bólu w kolanach lub barkach? Być może przeszedłeś uraz w trakcie codziennych aktywności?
Styl życia, który charakteryzuje się dużą ilością czasu spędzanego w pozycji siedzącej oraz brakiem aktywności, przyczynia się do coraz większej liczby osób odczuwających dyskomfort w trakcie wykonywania codziennych czynności. Nieleczony ból może prowadzić do pogłębienia problemu lub wywołania dolegliwości w innych obszarach ciała. Jeśli ból, dyskomfort lub problemy z poruszaniem się dotyczą Ciebie lub kogoś bliskiego, nie czekaj – pozbądź się problemu korzystając z usług naszych specjalistów.

Wsparcie w powrocie do pełnej sprawności ruchowej dzięki rehabilitacji

W naszej codziennej pracy pomagamy naszym pacjentom zapomnieć o bólu i trudnościach w poruszaniu się. Poprzez proces rehabilitacji dążymy do przywrócenia pełnej sprawności i zdrowia po urazach, interwencjach chirurgicznych lub chorobach neurologicznych. Pomagamy również w eliminacji wad postawy oraz dolegliwości bólowych związanych z siedzącym trybem życia. Zwłaszcza w ostatnim czasie, z powodu powszechności pracy zdalnej i braku ruchu, do naszej placówki trafiają osoby potrzebujące rehabilitacji kręgosłupa.

Edukacja pacjenta w trakcie rehabilitacji

Przykładamy dużą wagę do edukacji naszych pacjentów, ucząc ich jak utrzymywać prawidłową postawę na co dzień oraz jak przygotować się do aktywności fizycznej, aby uniknąć kontuzji i przeciążeń.

Zmiana wzorców ruchowych

Nasza praca z pacjentem w gabinecie rehabilitacyjnym stanowi pierwszy krok w poprawie jego sprawności. Aby osiągnąć sukces terapii i utrwalić jej efekty, pomagamy naszym pacjentom w zmianie ich wzorców ruchowych. Jesteśmy świadomi, że nikt nie jest jedynie „chorą ręką” lub „bolącym kręgosłupem”. Nasze ciało składa się z wielu elementów, których prawidłowe funkcjonowanie wymaga zrównoważonej rehabilitacji.

Różnorodne formy terapii rehabilitacyjnej

Każdego dnia narażamy się na przeciążenia spowodowane nieprawidłową postawą, siedzącym trybem życia, czy wręcz przeciwnie – nadmiernym i obciążającym wysiłkiem fizycznym. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz różnorodne formy terapii. Rehabilitujemy pacjentów m.in. z pourazowymi i przeciążeniowymi bólami kręgosłupa, po urazach kolana czy kostki, z tzw. kolanem biegacza. Pomagamy w terapii zwyrodnienia stawu biodrowego, rehabilitacji barku i łokcia, dłoni i nadgarstka.

Zespół specjalistów w różnych dziedzinach

Do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, każdy przypadek jest dla nas inny. Pracujemy jako zespół specjalistów w różnych dziedzinach, stosujemy nowoczesne metody fizjoterapii (m.in. metodę FDM, metodę Mulligana, klawipresurę, terapię punktów spustowych). Często łączymy terapię z odpowiednio dobranymi treningami i sugerujemy pacjentom jakie ćwiczenia powinni wykonywać. Jesteśmy przekonani, że gwarancją powodzenia terapii jest włączenie pacjenta na każdym etapie rehabilitacji.

Przekazujemy wiedzę pacjentom

Terapia to tylko część procesu. Dlatego nie pozostawiamy naszych pacjentów bez wsparcia, przekazujemy im kompleksową wiedzę na temat ich schorzenia oraz opisujemy w szczegółach kolejne etapy leczenia. Każdy pacjent wychodzi z naszego gabinetu z konkretnymi zaleceniami i wskazówkami, które mają zapobiec nawrotom dolegliwości i poprawić stan zdrowia.

Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Nasi specjaliści

mgr Katarzyna Borowa-Gromadzka

mgr Katarzyna Borowa-Gromadzka

Fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem, absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyłam w 2010 roku. Specjalizuję się w kompleksowej rehabilitacji […]

Czytaj więcej
Sprawdź na Znany lekarz
mgr Marta Śmilgiewicz

mgr Marta Śmilgiewicz

Fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutką, absolwentką Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku studiów jednolitych magisterskich na kierunku fizjoterapia, certyfikowaną terapeutką manualną koncepcji Maitland. […]

Czytaj więcej
Sprawdź na Znany lekarz

Cennik

Usługa Cena usługi
Konsultacja fizjoterapeutyczna 200 zł
Fizjoterapia 200 zł
Dobór terapii indywidualnej -1h 200 zł
Drenaż limfatyczny 200 zł
Fizjoterapia kobiet w ciąży - 1h 200 zł
Fizjoterapia po urazie/zabiegu – 1h 200 zł
Fizjoterapia przygotowująca do zabiegu operacyjnego – 1h 200 zł
Fizjoterapia wad postawy – 1h 200 zł
Funkcjonalny trening medyczny - 1h 200 zł
Kinesiotaping 60 zł
Masaż częściowy (plecy/nogi/ręce) – 45 min. 170 zł
Masaż leczniczy/klasyczny całego ciała - 1h 200 zł
Masaż leczniczy/klasyczny – 30 min 120 zł
Masaż pleców - 45 min. 170 zł
Osteopatia estetyczna twarzy – 1,5h 270 zł
Suche igłowanie – 30 min. 150 zł

Nasze centrum

Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.

Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO.

Do zobaczenia!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.

  Umów wizytę telefonicznie

  888 300 301

  Napisz na naszą skrzynkę mailową

  recepcja@medissmedical.pl

  80-280 Gdańsk

  Szymanowskiego 2

  FAQ

  Nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie?

  Skontaktuj się z nami mailowo recepcja@medissmedical.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

  Kontakt
  Komu może pomóc fizjoterapeuta?

  Fizjoterapia jest dla każdego, bez względu na wiek, ponieważ fizjoterapeuta może pomóc zarówno w przywróceniu sprawności, jak również w poprawie wydolności, czy kondycji.

  Kiedy należy zgłosić się do fizjoterapeuty?

  Niepokojące objawy i dolegliwości zawsze warto skonsultować z fizjoterapeutą. Czasem jest tak, że problem jest w innym miejscu niż dolegliwość bólowa, którą Pacjent odczuwa. Wizyta u fizjoterapeuty może ukierunkować proces leczenia a czas rozpoczęcia terapii może mieć bezpośredni wpływ na efekt leczenia.

  Czy fizjoterapię należy rozpocząć zaraz po urazie, czy też kontuzji?

  Czas rozpoczęcia terapii ma bardzo duże znaczenie, ponieważ przykurcze mięśni i nieprawidłowe wzorce ruchu powstałe po urazie utrwalają się. Im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym lepsze efekty osiągniemy.

  Jaka jest różnica między fizjoterapeutą a masażystą?

  Zawód fizjoterapeuty jest zawodem medycznym. Fizjoterapeuta wykorzystuje kinezyterapię, fizykoterapię i masaż, z kolei masażysta wykorzystuje wyłącznie masaż.

  Czy aby umówić się na fizjoterapię konieczne jest skierowanie od lekarza?

  Skierowanie do fizjoterapeuty nie jest wymagane.

  Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły Twojej wizyty.