Umów wizytę 888 300 301
Gdańsk, Szymanowskiego 2
Home Oferta Terapia kolagenem
Terapia kolagenem

Terapia kolagenem

Tropokolagen posiada wspaniałe zdolności regeneracji tkanek organizmu, dzięki czemu daje ogromne możliwości szerokiego zastosowania w różnych dziedzinach medycyny. Terapia kolagenowa jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia, bowiem mechanizm działania tropokolagenu polega na natychmiastowej odbudowie włókien kolagenowych skóry i tkanki podskórnej, co powoduje szybką regenerację uszkodzonej struktury anatomicznej tkanki.

Więcej

Co oferujemy?

W Mediss Medical oferujemy Pacjentom skuteczną terapię z wykorzystaniem tropokolagenu w szczególności w zakresie leczenia wszelkiego rodzaju bólu, usuwania ran i blizn, nawet tych długoletnich i dotąd nieusuwalnych, w zakresie ginekologii estetycznej, a także medycyny estetycznej i regeneracyjnej.

Jak pracujemy?

01

Pierwszym krokiem jest konsultacja, na którą możesz się umówić telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na naszej stronie w zakładce umów wizytę.

02

W trakcie konsultacji lekarz zapyta Cię o powód wizyty oraz wszystkie inne okoliczności mogące mieć wpływ na przebieg leczenia. Pamiętaj, że udzielone przez Ciebie informacje istotnie na niego wpłyną.

03

Lekarz zaplanuje terapię, określi ilość planowanych zabiegów oraz powiadomi o dalszych krokach.

04

W naszej klinice każdy Pacjent ma przypisanego opiekuna, który jest wsparciem i służy pomocą wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.

TERAPIA KOLAGENOWA

Czym jest Kolagen?

Kolagen to produkowane przez organizm białko, stanowiące około 30% wszystkich białek ludzkich, a jednocześnie będące jednym z głównych składników tkanki łącznej. Kolagen jest swoistym spoiwem, które łączy ze sobą komórki – jest on budulcem skóry, kości, zębów, ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych czy rogówek oka. Kolagen nie bez powodu nazywany jest białkiem młodości – substancja ta wspomaga między innymi:

 • utrzymanie gładkości, elastyczności, dobrego napięcia i nawilżenia skóry,
 • prawidłowe funkcjonowanie stawów bez dolegliwości bólowych,
 • szybsze gojenie się ran oraz zrastanie złamanych kości,
 • zachowanie elastyczności naczyń krwionośnych, co usprawnia krążenie krwi.

Kolagen chroni również narządy wewnętrzne, takie jak nerki, żołądek czy wątroba, tworząc wokół nich warstwę zabezpieczającą. Kolagen odgrywa też istotną rolę w układzie immunologicznym, wspierając obronę organizmu przed drobnoustrojami, toksynami oraz komórkami rakowymi.

Jednak wraz z wiekiem obniża się zdolność organizmu do produkcji kolagenu – oznacza to, że w pewnym momencie więcej komórek kolagenu obumiera, niż jest wytwarzanych. To naturalny proces, ale może zachodzić już w stosunkowo młodym wieku – jeszcze przed 30. rokiem życia. Co więcej, szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak stres, toksyny, promieniowanie słoneczne czy zanieczyszczenie powietrza, mogą wpływać na jego nasilenie

Mechanizm działania terapii kolagenowej w formie zastrzyku

W drogeriach i aptekach można kupić różnego rodzaju tabletki z kolagenem, lub wersje saszetek do rozpuszczania. Czy kolagen przyjęty doustnie wie, które miejsce w naszym organizmie ma naprawić? Niestety NIE!

Kolagen podany w zastrzyku działa na obszarze około 2cm od miejsca wkłucia co gwarantuje rozpoczęcie leczenia w konkretnym obszarze. Podany kolagen odkłada się w miejscu uszkodzenia. Nasz organizm zaczyna wykorzystywać go do naprawy chorych włókien, a także wysyła informację do okolicznych komórek, że mają zacząć produkcję własnych łańcuchów kolagenowych, w które będzie można wbudować ten podany z zewnątrz w formie zastrzyku. W ten sposób iniekcja nie tylko ułatwia ciału regenerację, ale także aktywuje i wzmacnia jego własne systemy naprawcze.

Efekt regeneracyjny powoduje również szybkie ograniczenie stanu zapalnego i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dzięki temu nasz organizm wraca bardzo szybko do pełnej sprawności.

Stosowanie preparatów kolagenowych dodatkowo stymuluje proliferację, czyli namnażanie fibroblastów oraz ich migrację w obszary uszkodzonej tkanki. To nie tylko odgrywa istotną rolę w regeneracji skóry w ramach procedur medycyny estetycznej, ale także znajduje zastosowanie w procesie gojenia ran, leczenia blizn oraz redukcji rozstępów.

Kolagen typu I zawarty w produktach medycznych do iniekcji, jest łatwo przyswajany przez nasze tkanki i nie powoduje reakcji alergicznych. Naturalne procesy zachodzące w ciele nie ulegają zaburzeniom pod wpływem iniekcji. Stosowane przez nas produkty nie zawierają żadnych substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową i mogą być podawane zawodowym sportowcom.

Kolagen typu I nie wchodzi w interakcje z lekami. Po iniekcji nie jest wymagana rekonwalescencja. Terapie kolagenowe można łączyć z fizjoterapią, rehabilitacją, podawaniem innych preparatów regeneracyjnych.

Terapia kolagenowa – dla kogo?

Wielu ludzi zastanawia się, w jaki sposób zatrzymać proces starzenia się skóry. Dla tych osób zalecany jest zabieg odmładzający kolagenem, który doskonale sprawdza się zarówno u dojrzałych kobiet i mężczyzn, jak i u osób młodych, u których pojawiły się pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Korzyści wynikające z zabiegu odmładzającego kolagenem obejmują:

 • Stopniowe przywracanie dobrej kondycji i wyglądu skóry.
 • Odzyskanie dobrego samopoczucia i pewności siebie.
 • Możliwość rezygnacji z kosztownych, lecz nie zawsze skutecznych preparatów przeciwzmarszczkowych zawierających kolagen, które działają jedynie na zewnętrzne warstwy skóry.
 • Bezpieczeństwo zabiegu, który jest przeprowadzany pod nadzorem doświadczonych specjalistów, przy użyciu oryginalnych, atestowanych preparatów kolagenowych.
 • Szybkość procedury, która trwa zaledwie około 60 minut.
 • Brak konieczności długotrwałej rekonwalescencji po mezoterapii igłowej kolagenem.
 • Wykonywanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym.
 • Naturalne efekty regeneracji skóry przy użyciu kolagenu.

Nasi specjaliści

lek. Małgorzata Ryniec-Walczyńska

lek. Małgorzata Ryniec-Walczyńska

Specjalista medycyny estetycznej

Jestem stomatologiem i specjalistką medycyny estetycznej. Ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny oraz studia podyplomowe w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w […]

Czytaj więcej
Sprawdź na Znany lekarz

Cennik

Usługa Cena usługi
Biolifting kolagenowy - blizny od 350 zł
Biolifting kolagenowy - bruksizm 400 zł
Biolifting kolagenowy - dekolt 700 zł
Biolifting kolagenowy - dłonie 550 zł
Biolifting kolagenowy - okolica oka 350 zł
Biolifting kolagenowy - szyja 550 zł
Biolifting kolagenowy - twarz 550 zł
Biolifting kolagenowy - twarz + szyja 750 zł
Biolifting kolagenowy - twarz + szyja + dekolt 950 zł

Nasze centrum

Nasza klinika znajduje się w samym centrum dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Dojedziesz do nas wszystkimi środkami komunikacji miejskiej.

Jeśli poruszasz się samochodem możesz zaparkować na terenie Garnizonu, z tyłu budynku VIGO.

Do zobaczenia!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Zostaw swoje dane kontaktowe. Zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie maila.  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00. Skorzystaj z formularza kontaktowego zostawiając swoje dane kontaktowe lub skorzystaj z informacji zamieszczonych poniżej.

  Umów wizytę telefonicznie

  888 300 301

  Napisz na naszą skrzynkę mailową

  recepcja@medissmedical.pl

  80-280 Gdańsk

  Szymanowskiego 2

  FAQ

  Nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie?

  Skontaktuj się z nami mailowo recepcja@medissmedical.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

  Kontakt
  Czy terapia kolagenem jest bezpieczna?

  Tak. Brak jest ogólnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu z wykorzystaniem kolagenu oraz brak skutków ubocznych. Jest pochodzenia naturalnego, najbardziej z dostępnych na rynku zbliżony do produkowanego przez ludzki organizm.

  Czy zabieg z użyciem kolagenu jest bolesny?

  Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu są bezbolesne, nie wymagają stosowania znieczulenia.

  Czy zabieg z użyciem kolagenu może być stosowany latem?

  Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu mogą być wykonywane niezależnie od pory roku, jest preparatem „całorocznym”.

  Czy kolagen można stosować na twarzy, w okolicy oczu?

  Kolagen, dzięki składowi zbliżonemu do kolagenu ludzkiego nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Zabieg może być wykonany praktycznie we wszystkich obszarach ciała.

  Co to jest kolagen?

  Około 40% całego kolagenu organizmu człowieka znajduje się w skórze, gdzie stanowi on blisko 70% masy wszystkich białek. Kolagen stanowi strukturalną podstawę budowy skóry właściwej. Jest to białko fibrylarne, wytwarzane przez komórki tkanki łącznej, budującej warstwę skóry właściwej – fibroblasty, odpowiedzialne nie tylko za jego syntezę, ale też za rozkład. Zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy syntezą a degradacją kolagenu jest istotne dla prawidłowej funkcji tkanki łącznej.

  Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły Twojej wizyty.